Skip to content Skip to footer

Janusz R. Drzewiński

Janusz R. Drzewiński, 24-06-2009: Pan Niedziałkowski raczył w sposób – jak sądzę – uszczypliwy, skomentować mój list na temat upowszechniania twórczości Mackiewicza. Sądzę, że czytanie jego utworów w dwóch programach Polskiego Radia jest istotne ze względu na liczbę słuchaczy – dotyczy to szczególnie pierwszego programu. Oczywiście są jeszcze inne inicjatywy wydawnictwa Kontra, o których nie pisałem.
W prasie ukazywały się informacje o kolejnych tomach “Dzieł”. Były organizowane spotkania z czytelnikami. Redakcje czasopism otrzymywały egzemplarze książek. Włodzimierz Bolecki opisał dokładnie wymienione działania w artykule “TŁUMACZENIA I KSIĄŻKI MACKIEWICZA W POLSCE (PO 1989 R.)”, który znajduje się w witrynie tylkoprawda.akcja.pl
Najważniejsze jest to, że wydawnictwo Kontra kierowane przez Ninę Karsov wydało już osiemnaście tomów “Dzieł” Józefa Mackiewicza.
W internecie wiele razy spotkałem bardzo mylące twierdzenia, iż książki Mackiewicza nie są w Polsce wydawane; bez ważnej informacji, że są jednak w naszym kraju sprzedawane! To mało subtelne przekłamanie wprowadziło wielu ludzi w błąd.
Nie wiem jak wygląda sytuacja z dostępem do książek Mackiewicza w wymienionych krajach (Litwa, Białoruś).

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów, ze strony www.jozefmackiewicz.com, w całości lub w części, bez zgody właściciela strony jest zabronione.

© 2024. All Rights Reserved. Opracowanie strony: fdgstudio.net