Skip to content Skip to footer

List w sprawie Józefa Mackiewicza do dyrektora Muzeum Wojska Polskiego

List w sprawie Józefa Mackiewicza do dyrektora Muzeum Wojska Polskiego

Kopia listu, jaki został skierowany do dyrektora Muzeum Wojska Polskiego, którego filią jest Muzeum Katyńskie w warszawskiej Cytadeli. W tymże muzeum nie uwzględniono w jakikolwiek sposób Józefa Mackiewicza, którego wkład w ujawnienie zbrodni katyńskiej i jej nagłaśnianie nie ma sobie równych.

W salach muzeum są w godny sposób (zdjęcia) uhonorowani: Kazimierz Skarżyński, Aleksander Klotz, Stanisław Swianiewicz, Józef Czapski, Ferdynand Goetel, Jan Zygmunt Robel, Jerzy Łojek, Andrzej Przewoźnik oraz Jurij Zoria. W licznych gablotach z książkami nie ma ani jednej książki z nazwiskiem Józefa Mackiewicza (zdjęcia). Tego stanu rzeczy, z oczywistych względów, nie można tłumaczyć przypadkiem. Jest to działanie z premedytacją, mające na celu wyeliminowanie Józefa Mackiewicza z kart historii.

Tę sytuację trzeba zmienić w imię prawdy, o którą całe życie dopominał się autor „Drogi donikąd”. W załączniku lista sygnatariuszy listu.

Niestety do tej pory nie dostaliśmy żadnej odpowiedzi.

Str. 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

str. 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Str. 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz stronę archiwalną: www.archiwum.jozefmackiewicz.com

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów, ze strony www.jozefmackiewicz.com, w całości lub w części, bez zgody właściciela strony jest zabronione.

© 2022. All Rights Reserved. Opracowanie strony: fdgstudio.net