Skip to content Skip to footer

Ta książka była pierwsza

Tytuł: Ta książka była pierwsza

Autor: Anna Lisiecka, prof. Wacław Lewandowski, prof. Włodzimierz Bolecki

Wydawca: Polskie Radio, Jedynka, Kulturalna Jedynka

Rok: 06 04 2010

Opis:

Wysłuchaj audycji:

Ta książka była pierwsza

“Sprawa mordu katyńskiego” Józefa Mackiewicza od 6-ego kwietnia w Jedynce, w Lekturach przed północą, a dziś dodatkowo w Wieczorze z Jedynką
Józef Mackiewicz, urodzony w 1902 roku w Sankt Petersburgu, przed wojną początkujący dziennikarz i literat, jako jeden z trzech polskich pisarzy został zaproszony przez władze hitlerowskie jako świadek przy ekshumacji grobów katyńskich. Autor kilkudziesięciu książek, miedzy innymi “Sprawa mordu katyńskiego”. To najnowsza propozycja na późne wieczory z Jedynką (w znakomitej interpretacji Krzysztofa Gosztyły).

Do rozmowy o tej nietuzinkowej postaci Anna Lisiecka zaprosiła profesorów Wacława Lewandowskiego i Włodzimierza Boleckiego, który wspomina między inny, że Mackiewicz zastanawiał się, jeszcze przed wojną, nad fenomenem bolszewizmu. Głoszenie prawdy katyńskiej pisarz uczynił swoją życiową misją.

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów, ze strony www.jozefmackiewicz.com, w całości lub w części, bez zgody właściciela strony jest zabronione.

© 2024. All Rights Reserved. Opracowanie strony: fdgstudio.net