Skip to content Skip to footer

Teleturniej „Giganci historii” w temacie Józef Mackiewicz i jego Wilno

Teleturniej „Giganci historii” w temacie Józef Mackiewicz i jego Wilno

Twoją największą pasją jest historia? Chcesz sprawdzić swoją wiedzę? Zgłoś się do nowej edycji teleturnieju „Giganci historii” w temacie Józef Mackiewicz i jego Wilno.
Teleturniej składa się z czterech rund: „Kto pierwszy ten lepszy” z pytaniami testowymi, „Bitwa o punkty”, w której Uczestnicy sami wybierają stopień trudności pytań, „Szach mat”, w której trzeba się zmierzyć z pytaniami konkurentów oraz rundy finałowej, do której pytania układają eksperci z danej dziedziny.

Uczestnik, który w danym odcinku uzyskał najwięcej punktów, zdobywa nagrodę główną w wysokości 20 000 PLN!

Temat: JÓZEF MACKIEWICZ I JEGO WILNO

Życie prywatne i działalność publicystyczna Józefa Mackiewicza, począwszy od początku lat 20. XX w. Miejsce i środowisko, które go ukształtowały: polska inteligencja wileńska w latach 1918–1945 – naukowcy, politycy, publicyści i artyści. Jego i ich postawa wobec kolejnych okupantów po wybuchu II wojny światowej. Rola Mackiewicza w ujawnianiu zbrodni katyńskiej, jego działalność emigracyjna i stosunek do niego władz komunistycznych w powojennej Polsce.

Jak się zgłosić? Wypełnij formularz na stronie TUTAJ i czekaj na telefon! Zgłoszenia przyjmowane są do 15 sierpnia 2022 r. – pamiętaj, nie zwlekaj ze zgłoszeniem do ostatniej chwili!

Przesłanie zgłoszenia jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i zaakceptowaniem Regulaminu Teleturnieju.

 

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów, ze strony www.jozefmackiewicz.com, w całości lub w części, bez zgody właściciela strony jest zabronione.

© 2024. All Rights Reserved. Opracowanie strony: fdgstudio.net