Skip to content Skip to footer

Z Historią na Ty – Józef Mackiewicz

 

 

← Kliknij na obrazek żeby obejrzeć film

 

 

Tytuł: Z Historią na Ty – Józef Mackiewicz

Autor: Tomasz Bożerocki

Wydawca: TVP Wilno, Z Historią na Ty

Rok: 2023

Opis:

-Dzień dobry! Witam wszystkich miłośników historii – znanych i nieznanych. Dziś chciałbym przybliżyć Państwu postać pisarza, dziennikarza i publicysty Józefa Mackiewicza. Jego życiowe i zawodowe motto „Jedynie prawda jest ciekawa” jest ponadczasowe, a w obecnej sytuacji geopolitycznej nabiera szczególnego wymiaru. O działaniach Józefa Mackiewicza na rzecz niepodległości Polski, wolności i współistnienia narodów Europy Środkowo-Wschodniej a także o Jego niezłomnym oporze przeciw komunizmowi powiemy w dzisiejszym programie.

Tomasz Bożerocki, zapraszam!

„Z historią na Ty” to cykl telewizyjny o charakterze historycznym. W nowym programie TVP Wilno prowadzący będą zabierać widzów do ciekawych miejsc, odkrywać tajemnice, rozmawiać z naukowcami i pasjonatami historii. Program odsłoni zapomnianą lub mniej znaną historię miast, miasteczek, wsi Wileńszczyzny oraz Litwy.

Z Historią na Ty w TVP Wilno w piątek o godz. 18.40

 

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów, ze strony www.jozefmackiewicz.com, w całości lub w części, bez zgody właściciela strony jest zabronione.

© 2024. All Rights Reserved. Opracowanie strony: fdgstudio.net