Skip to content Skip to footer

Zadencka Maria – Obrazy suwerenności. O wyobraźni politycznej w literaturze polskiej XIX i XX wieku

Tytuł: Obrazy suwerenności. O wyobraźni politycznej w literaturze polskiej XIX i XX wieku

Autor: Maria Zadencka

Wydawca: IBL PAN, Warszawa 2007 O J. Mackiewiczu w części III (Suwerenne terytorium i granice) pracy, s. 103-114, 134-137

Rok: 2007

 

 

Opis:

Maria Zadencka jest slawistką na Uniwersytecie w Sztokholmie. Jej zainteresowania badawcze obejmują komparatystykę literacką, zagadnienia z pogranicza historii literatury i historii idei.
Prowadziła badania w zakresie antropologii kulturowej w obszarze Morza Bałtyckiego. Jej najnowsza książka pokazuje związki między ideami dyskursu suwerenności (wywodzącego się z siedemnastowiecznej filozofii prawa) a odpowiadającymi mu figurami retoryki literatury, które kształtują nasze wyobrażenia o naturze człowieka i władzy, o przyrodzie, społeczeństwie i państwie.

Książka Obrazy suwerenności. O wyobraźni politycznej w literaturze polskiej XIX i XX wieku pochodzi z wydawnictwa Instytut Badań Literackich PAN. Autorem książki jest Maria Zadencka. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, literaturoznawstwo. Książka Obrazy suwerenności. O wyobraźni politycznej w literaturze polskiej XIX i XX wieku liczy 164 stron

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów, ze strony www.jozefmackiewicz.com, w całości lub w części, bez zgody właściciela strony jest zabronione.

© 2024. All Rights Reserved. Opracowanie strony: fdgstudio.net