Skip to content Skip to footer

Józef Mackiewicz wciąż pisze

 

← Kliknij na obrazek żeby obejrzeć film

 

 

Tytuł: Józef Mackiewicz wciąż pisze

Autor: Rafał Dudkiewicz, dr Paweł Chojnacki

Wydawca: IPNtvPL, Przystanek Historia, Historia zza kulis

Rok: 24 05 2022

Opis:

Jak totalitaryzmy XX wieku wpłynęły na życie Józefa Mackiewicza? Dlaczego jego poglądy budziły tyle kontrowersji? Czy jego twórczość jest wciąż aktualna? 24.05 o 17.30 oglądaj naszą dyskusję i dowiedz się! Gościem Rafała Dudkiewicza będzie dr Paweł Chojnacki – historyk literatury, badacz dziejów powojennej emigracji niepodległościowej.

W kolejnej edycji cyklu „Historia zza kulis” poruszymy sprawy wywiadu cywilnego i wojskowego. Opowiemy, jak działa współczesny wywiad i kontrwywiad oraz czym różni się od działalności służb w czasach PRL. Przypomnimy najsłynniejsze sprawy wywiadowcze, głośne wpadki i największe sukcesy tajnych służb cywilnych oraz wojskowych. Wrócimy także do tematów związanych z inwigilacją środowisk artystycznych. Rozmowy z historykami, politologami oraz specjalistami do spraw bezpieczeństw prowadzi Rafał Dudkiewicz – dziennikarz Polskiego Radia 24.

 

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów, ze strony www.jozefmackiewicz.com, w całości lub w części, bez zgody właściciela strony jest zabronione.

© 2024. All Rights Reserved. Opracowanie strony: fdgstudio.net