Skip to content Skip to footer

Paweł Przywara

Paweł Przywara, 14-03-2005: […] pozwoliłem sobie ściągnąć część plików z Pańskiej strony i umieścić na mojej stronie do wglądu studentom, którzy mają ze mną wykłady o literaturze XX w. Pańska inicjatywna jest niezwykle cenna, bo faktycznie Mackiewicza “w ogóle nie ma”, a wielu młodych ludzi nie wie o nim kompletnie nic. Pomijam już kwestię “obecnosci” polskiej literatury w internecie. Sam zastanawiam się nad czymś takim, by za jakiś czas “zmajstrować” fachowy portal o polskiej literaturze, oczywiście bez “bialych plam” (typu Mackiewicz, Piasecki, Bobkowski etc.), gdyż większość polskich portali literackich nadaje sie do wyrzucenia, niestety. Zastanawiające jest, jak bardzo Amerykanie czy Brytyjczycy potrafią pielęgnować swoje dziedzictwo kulturowe (właśnie w internecie), a jak my, Polacy, je zaniedbujemy.
Sądzę, że zamieszczenie plików z Pańskiej strony podziała na korzyść i Mackiewicza, i jego znawców i polskiej kultury […]

Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów, ze strony www.jozefmackiewicz.com, w całości lub w części, bez zgody właściciela strony jest zabronione.

© 2024. All Rights Reserved. Opracowanie strony: fdgstudio.net